Kierownik Działu Nauki i Projektów Uniwersytetu Rzeszowskiego
Menedżer projektów badawczych i innowacyjnych, specjalista od współpracy międzynarodowej. Ukończyła studia podyplomowe oraz szereg kursów w zakresie zarządzania projektami badawczymi i finansów. Doświadczenie menedżerskie zebrała pracując dla jednostek samorządowych, rządowych i naukowych. Pozyskała finansowanie na kilkanaście projektów finansowanych z różnych programów operacyjnych UE oraz ze środków na wsparcie rozwoju innowacji. Obecnie współtworzy i współpracuje z międzynarodowymi konsorcjami przygotowującymi i realizującymi partnerskie projekty badawcze finansowane przez Komisję Europejską, w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej Welcome to Poland m.in. tworzy warunki do rozwoju i promocji osiągnięć polskiej nauki.
Barbara Nowik – Kierownik ds. Kadr i HR grupy kapitałowej Makarony Polskie, pracuje od blisko 15 lat w obszarze zarzadzania zasobami ludzkimi. Absolwentka Socjologii oraz studiów podyplomowych: Zarządzanie zasobami ludzkimi, Doradztwo zawodowe, Trener biznesu i menadżer ds. szkoleń, Audyt wewnętrzny. Ponad 10 lat była Kierownikiem personalnym/ HR Business Partnerem w wiodących rzeszowskich firmach z branży hotelarsko-gastronomicznej. Prowadziła zajęcia dla studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz WSIZ z zakresu doradztwa zawodowego. Od 2017r. prowadzi działalność gospodarczą doradczo-szkoleniową HR IMPER. Współpracuje na co dzień z instytucjami rynku pracy takimi jak OHP, PUP, WUP, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie wyższe. W swoim stylu pracy stawia na wykorzystanie potencjału ludzi i wymianę najlepszych praktyk.
dr hab inż. Andrzej Burghardt prof. uczelni pełni funkcję: prodziekana d/s rozwoju, przewodniczącego Rady Dyscypliny Inżynieria Mechaniczna, kierownika Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
Zajmuje się problematyką szeroko pojętej robotyki dot. m.in. zagadnień prototypowania i implementacji układów sterowania mobilnych robotów kołowych, planowania trajektorii, sterowania behawioralnego, programowania robotów przemysłowych oraz systemów wizyjnych. Jest autorem lub współautorem 4 monografii oraz ponad 100 artykułów w czasopismach krajowych i zagranicznych. Uczestniczył, jako kierownik lub główny wykonawca w 14. projektach badawczych, jest autorem 16. opracowań dla przemysłu. Jest członkiem Sekcji Dynamiki Układów, Komitetu Mechaniki PAN oraz był członkiem obserwatorem Komitetu Teorii Maszyn i Mechanizmów, Komitetu Budowy Maszyn PAN. Za swoją działalność otrzymywał ośmiokrotnie nagrody Rektora PRz, wyróżnienie zagraniczne Best Paper Award in 4th International Joint Conference on Computational Intelligence oraz Pratt & Whitney Canada Award Pioneers Of Our Future, Jest opiekunem programu doktorat wdrożeniowy na Uczelni.
Ekspert Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia
Ekspert Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia, działającego przy Centrum Transferu Technologii Politechnika Krakowska. Od początku swojej pracy jest zaangażowana w konsultacje wniosków aplikacyjnych do programu Horyzont 2020, a obecnie Horyzont Europa. Udziela zainteresowanym informacji o możliwościach pozyskania finansowania na realizację projektów B+R oraz współpracę sieciową w ramach międzynarodowych konsorcjów. Pełniła rolę Operatora Regionalnego w projekcie Innovation Coach wspierającego firmy w sięganiu po granty B+R+I we współpracy z ośrodkami naukowymi. Obecnie jest zaangażowana w realizację międzynarodowego projektu Impact, którego celem jest współpraca naukowców i praktyków w doskonaleniu programu nauczania w instytucjach szkolnictwa wyższego w całej Europie z zakresu przedsiębiorczości i innowacji zorientowanych na zrównoważony rozwój.
Doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki; zatrudniona w Uniwersytecie Rzeszowskim w Instytucie Pedagogiki na stanowisku adiunkta. Członek Kieleckiego Towarzystwa Naukowego. Jej główne zainteresowania naukowe to: przyszłość osobista i zawodowa młodzieży, sytuacja społeczna, rodzinna i zawodowa młodych kobiet, stereotypy płci, rynek pracy, wielokulturowość i edukacja międzykulturowa oraz współczesne zjawiska występujące w relacjach społecznych i edukacyjnych.
Autorka publikacji z zakresu pedagogiki społecznej, opiekuńczo-wychowawczej, pracy socjalnej, w tym między innymi monografii naukowych: Wzory przyszłości osobistej i zawodowej młodzieży licealnej – między tradycją a ponowoczesnością (Kraków 2022), Między pragnieniem a koniecznością. Funkcjonowanie młodych kobiet w rodzinie i pracy (Kielce 2016), Młoda kobieta na rynku pracy. Szanse i ograniczenia rozwoju (Kielce 2015); rozdziałów w monografiach oraz artykułów w czasopismach naukowych. Ponadto jest współredaktorką książek: Edukacja wobec wyzwań zmieniającego się świata. Diagnozy i projekcje rozwiązań (Kielce 2021), Wyzwania, dylematy i perspektywy edukacyjne. Konteksty zmian (Kielce 2021), Społeczeństwo i zdrowie – wielorakie perspektywy (Kielce 2018), Nauczyciel wobec wyzwań nowoczesności. Kierunki, koncepcje i dylematy (Wrocław 2018). Realizowała liczne projekty badawcze polskie i zagraniczne.
Ukończyła kursy: „Myślenie krytyczne i narzędzia TOC”, „Coaching i mentoring w pracy pedagoga”, a także szkolenia podstawowe i eksperckie z diagnozy skłonności zawodowych metodą Obrazkowego Testu Zawodów (BBT-PL) Martina Achtnicha, szkolenie z charakterologiia metodą Heymansa-Wiersmy; oraz szkolenie I stopnia „Twórcze myślenie z wykorzystaniem metod TRIZ”.
dyrektor Centrum Dydaktyczno-Naukowego Mikroelektroniki i Nanotechnologii UR
Dr Michał Marchewka MBA, pełnomocnik Prorektor ds. Kolegium Nauk Przyrodniczych UR do spraw komercjalizacji i współpracy z gospodarką, dyrektor Centrum Dydaktyczno-Naukowego Mikroelektroniki i Nanotechnologii UR. Wieloletni kierownik grantów badawcza-wdrożeniowych odpowiedzialny za współpracę z podmiotami sektora gospodarki i realizację zadań związanych z komercjalizacją technologii opracowanych w CDNMiN.
Stanisław Mazur – lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, stypendysta naukowy w Hamburgu oraz Filadelfii, autor kilku publikacji naukowych. Pionier inicjatyw prozdrowotnych. Inicjator działań społecznych, poświęconych edukacji prozdrowotnej oraz profilaktyce zdrowia. Prekursor prywatnej służby zdrowia w Rzeszowie. Od ponad 32 lat wraz z rodziną prowadzi firmę Centrum Medyczne Medyk – pierwszy prywatny podmiot leczniczy na terenie miasta Rzeszowa, jedną z najszybciej rozwijających się sieci placówek medycznych w województwie podkarpackim. Obecnie Centrum Medyczne Medyk świadczy usługi medyczne dla ponad pół miliona pacjentów, 8000 firm oraz łącznie daje pracę ponad 900 osobom. W ciągu kilkudziesięciu lat zorganizował tysiące spotkań edukacyjnych i akcji prozdrowotnych. „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa”, laureat wielu nagród w tym nagrody Rzecznika Praw Pacjenta „Złoty Lider” w konkursie Ochrony Zdrowia 2019.
Edward Gala, Prezes Zarządu BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., w okresie ponad 55 letniej praktyki zawodowej przeszedł wszelkie szczeble działalności, od absolwenta szkoły zawodowej w zawodzie murarz – tynkarz do Prezesa prężnej, dynamicznie rozwijającej się firmy wykonawczej, działającej na terenie pięciu krajów Unii Europejskiej (Polska, Niemcy, Holandia, Słowacja, Czechy), zatrudniającej obecnie ok. 560 pracowników, przy sprzedaży ok 350 mln zł. W 1976 r. jako jeden z najmłodszych w dawnym województwie rzeszowskim uzyskał tytuł rzeczoznawcy budowlanego w specjalności – mykologia i fizyka budowli. Jest współautorem wielu rozwiązań techniczno – materiałowych oraz laureatem licznych nagród i wyróżnień grupowych i indywidualnych za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki” przyznawanych przez Naczelną Organizację Techniczną w Rzeszowie. Otrzymał także Złotą Odznakę Honorową PZITB (2005), Nagrodę im. Prof. Aleksandra Dyżewskiego (2008) za osiągnięcia praktyczne w dziedzinie technologii i organizacji oraz Dyplom i Odznakę honorową (2015) za „zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” przyznawaną przez Ministra Gospodarki.
Grzegorz Ferdek – inżynier budownictwa, absolwent Politechniki Rzeszowskiej na wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury, Członek Podkarpackiej Izby Inżynierów Budownictwa, Wiceprezes Zarządu spółki BF Development Sp. z o.o. Przez wiele lat pracował jako generalny wykonawca inwestycji krajowych i samorządowych realizując i nadzorując największe inwestycje infrastrukturalne w Polsce. Specjalista rynku zamówień publicznych w dziedzinach budownictwa inżynieryjnego drogowego, mostowego i hydrotechnicznego a także kubaturowego i mieszkaniowego. Od kilku lat prywatny inwestor, deweloper i generalny wykonawca, a także doradca i project manager. Szeroko zorientowany w tematyce inwestycji budowlanych. Członek organizacji networkingu biznesowego BNI Polska. Prywatnie szczęśliwy ojciec 2 miesięcznego Ignasia😊
Jacek Kubrak, Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o.
Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii.
Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował (nie licząc Creotech Instruments) to: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A.
Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.
Obecnie prowadzi firmę consultingową specjalizującą się we wprowadzaniu firm polskich na inne rynki (w tym Ukraina), doradztwie biznesowym (szczególnie w zakresie zielonej energii), prowdzi projekty wdrożeniowe dla NNT Sp. z o.o. (fotowoltaika) oraz Aquapol (betony wysokiej wytrzymałości).
Wcześniej pracował m. in. : Etcon Corp. (USA – elektronika pomiarowa), RARR Rzeszów (wspólpraca międzynarodowa), Ministerstwo Infrastrukury (doradca ministra), PPL Warszawa (spółka zależna Chopin Airport Development), BALZOLA Polska (dyrektor regionu południe).
Wicedyrektor ds. Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie
Jako Wicedyrektor ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie był odpowiedzialny za wdrażanie funduszy spójności UE na Podkarpaciu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 (Osie Priorytetowe VII, VIII i IX). Podkarpacki Kurator Oświaty w latach 2006-2008. Posiada tytuł MBA (Wyższa Szkoła Menedżerska w Warszawie). Pasjonat makrofotografii i neurodydaktyki. Szachista.
Maciej Szalacha MBA, Dyrektor Centrum Transferu Technologii (CTT) Politechniki Rzeszowskiej z wykształcenia prawnik, stale rozwijający się i doskonalący swoje umiejętności
Ekspert Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia
Posiada 18 letnie doświadczenie. Od wielu lat w ramach działalności Regionalnego Punktu Kontaktowego – obecnie Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Południowo-Wschodnia informuje, konsultuje wnioski, pomaga w realizacji projektów, prowadzi i organizuje szkolenia z zakresu programów ramowych, które skierowane są do instytucji sektora nauki i biznesu. Specjalizuje się w grantach „Widening” (szersze uczestnictwo) oraz konkursach ogłaszanych w ramach Klastrów.
Wielokrotnie pełniła rolę kierownika projektów – w ostatnich latach projekt ERA Days oraz kilkanaście edycji Nocy Naukowców. Była zaangażowana w projekty dotyczące popularyzacji nauki i komercjalizacji badań naukowych w ramach kreatora innowacyjności. W ostatnim czasie była realizatorem projektu „Innovation Coach – wsparcie przedsiębiorców w rozpoczęciu działalności B+R+I”, w którym odpowiedzialna była za współpracę z przedsiębiorstwami potencjalnie zainteresowanymi wprowadzeniem innowacji w swoich firmach.
Starszy Wizytator, Pedagog Specjalny, Mediator. W Kuratorium Oświaty w Rzeszowie zajmuje się organizacją kształcenia specjalnego i pomocą psychologiczno-pedagogiczną.
MMariusz Tywoniuk – Dyrektor Przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Wspólnik Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners. Prokurent Grupy OCG.
Prawnik, specjalista z zakresu prawa obrotu gospodarczego. Praktykę w tym obszarze prowadzi od 1998 roku. Obecnie Wspólnik Kancelarii Prawnej Tywoniuk & Partners i prokurent Grupy OCG realizujących obsługę inwestycji zagranicznych inwestorów zagranicznych w Polsce i polskie inwestycje na Ukrainie. Przekształcenia podmiotów prawa handlowego, procesy naprawcze, restrukturyzacyjne, przygotowanie i sprzedaż spółek handlowych oraz obsługę prawną firm. Od roku 2010 jest zaangażowany w zacieśnienie wymiany handlowej z Ukrainą, W roku 2015 został dyrektorem przedstawicielstwa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Rzeszowie, a od grudnia 2017 roku piastuje stanowisko Dyrektora Centrum Analiz Rynkowych Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.
W 2015 roku wyróżniony przez Bank Światowy dyplomem uznania za wkład w rozwój przedsiębiorczości,
a w 2018 roku wyróżniony przez PUIG Polsko Ukraińską Buławą Gospodarczą za wyjątkowy wkład pracy
w rozwój polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej.
Jako doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS prowadzi badania naukowe nad zagadnieniami prawa obrotu gospodarczego. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie, gdzie ukończył studia jednolite na kierunku: Prawo. Ukończył studia podyplomowe – Prawo gospodarcze na Katedrze Prawa Cywilnego i Gospodarczego wydziału Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Uzyskał tytuł magistra zarządzania realizując specjalność Rachunkowość w Zarządzaniu finansami Przedsiębiorstw na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz tytuł licencjata Europeistyki na Wydziale Administracji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ukończył studia pierwszego stopnia: Współczesne Stosunki Międzynarodowe na Wydziale Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku.
Dodatkowo od 2012 roku zajmuje się problematyką prawną szeroko rozumianej ekonomii społecznej. Pełni funkcje doradcze na rzecz podmiotów ekonomii społecznej oraz jest doradcą OWES i Lustratorem Spółdzielni. Od 2014 roku wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Ogólnopolskiego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Socjalnych w Warszawie.
Autor szeregu prawniczych publikacji w obszarze prawa obrotu gospodarczego, spółek kapitałowych oraz spółdzielni socjalnych. Uczestnik i prelegent konferencji krajowych i międzynarodowych.
Paweł Zając
Absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Posiada certyfikat Ministra Skarbu Państwa na pełnienie funkcji członka w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Od 1994 roku realizuje swoje życiowe pasje, prowadząc firmę Centrum Promocji Biznesu, wspierając podkarpackie przedsiębiorstwa poprzez programy gospodarcze dla firm. Autor Konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, Smaczne bo Podkarpackie, pomysłodawca Programu Przyjazna Polska, Administrator Programu Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Kurator Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa.
Nadzorował i wdrażał ponad 20 projektów współfinansowanych ze środków UE,
w wyniku których przeszkolono ponad 5000 osób, zaktywizowano prawie 1000 osób bezrobotnych oraz wdrożono systemy zarządzania jakością ISO w ponad 100 przedsiębiorstwach i 25 jednostkach samorządu terytorialnego.
Prywatnie pasjonat amerykańskiej motoryzacji i wybitny filatelista.
W 2019 roku nagrodzony za swoją działalność Medalem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Radca prawny, partner zarządzający w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p. z siedzibą w Rzeszowie.
Jest radcą prawnym z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w zakresie doradztwa prawnego. Począwszy od 2002r., prowadzi kancelarię prawną (obecnie w formie spółki partnerskiej).
Radca prawny, partner zarządzający w Piotr Kamiński Robert Kamiński Kancelaria Radców Prawnych sp. p. z siedzibą w Rzeszowie. Jest radcą prawnym ponad 25-letnim doświadczeniem w zakresie doradztwa prawnego.
Członek Krajowej Rady Radców Prawnych od sześciu kadencji oraz członek Prezydium Okręgowej Izby Radców Prawnych w Rzeszowie.
Aktywnie działa w organizacjach zrzeszających przedsiębiorców, jest m in. Wiceprezesem Business Centre Club oraz Kanclerzem Loży Rzeszowskiej Business Centre Club, a także członkiem Wojewódzkiej Podkarpackiej Rady Dialogu Społecznego.
Profesor nauk społecznych, zatrudniona w Uniwersytecie Rzeszowskim w Instytucie Nauk Socjologicznych. Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Przewodnicząca Sekcji Pedeutologii KNP PAN. Ponadto członek Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego, Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych, Kieleckiego Towarzystwa Naukowego i Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. Aktywnie uczestniczy w rozwoju młodej kadry naukowej, wypromowała 12 doktorów, 5 osób posiada otwarte pod jej kierunkiem przewody doktorskie, przygotowała kilkadziesiąt recenzji doktorskich i habilitacyjnych.
Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problematyki pedeutologii, funkcjonowania nauczyciela i szkoły w kontekście przemian społecznych i edukacyjnych, socjologii edukacji, polityki oświatowej, pedagogiki ogólnej. Realizowała liczne projekty badawcze polskie i zagraniczne. Autorka monografii autorskich z dziedziny pedeutologii, zmiany społecznej oraz przemian szkoły, dydaktyki i pedagogiki. Ponadto jest redaktorem wielu publikacji naukowych oraz autorką ponad dwustu artykułów w czasopismach i rozdziałów w książkach. Jest organizatorką wielu konferencji naukowych, w tym cyklicznych konferencji międzynarodowych Edukacja wobec wyzwań i zadań współczesności i przyszłości.
Ukończyła wiele kursów i szkoleń, zdobywając m.in. certyfikaty: Coaching i mentoring w pracy pedagoga (2018), Uprawnienia terapeutyczne z zakresu stosowania Metody Feuersteina – Instrumental Enrichment (2018), TRIZ – Teoria Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (2019), Międzynarodowy program: Higher education: Global trends and innovative practices Bukovel Academic Spring School, BASS-2020
neurofarmakolog, farmakolog kliniczny i endokrynolog na Uniwersytecie Rzeszowskim
Prof. n.med. Piotr Tutka, neurofarmakolog, farmakolog kliniczny i endokrynolog na Uniwersytecie Rzeszowskim (UR). Profesor wizytujący Uniwersytetu New South Wales, Sydney, Australia. Stypendysta naukowy Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco, Instytutu Farmakologii „Mario Negri” w Mediolanie i Czeskiej Akademii Nauk w Pradze. Zdobywca wielu krajowych i międzynarodowych nagród naukowych m.in. Merck Sharp & Dohme International Award in Clinical Pharmacology. Lider badań nad cytyzyną, które rozpoczął w 2004 r. Autor największej liczby publikacji nt. cytyzyny na świecie, w tym pierwszego anglojęzycznego review nt potencjału przeciwnikotynowego (Pharmacol Rep 2006) i referencyjnej monografii leku (Addiction 2019). Twórca, współtwórca, wykonawca i konsultant większości badań klinicznych leku na świecie. Współtwórca i jeden z autorów wiodących publikacji największego badania klinicznego cytyzyny (N=1452, wartość 1,86 mln AUD) w Journal of the American Medical Association (2021). Twórca i organizator ośrodka badań przed- i klinicznych cytyzyny na UR. Współwłaściciel dwóch patentów. Autor ponad 160 prac z dziedziny farmakologii i endokrynologii.
Przemysław Husar to menedżer i dyrektor z kilkunastoletnim stażem. Posiada doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku. Wiedzę i kompetencje zawodowe zdobywał w branży przemysłowej, hotelarskiej na terenie całego kraju. To obiekty m.in. Czarny Potok Hotel Resort & Spa, Hotel Arłamów, Hotel Nafta Krosno, Cracow Royal Center – The Bonerowski Palace Boutique Hotel, czy też Pałac Sulisław Hotel & Spa. Wcześniej dyrektor rozwoju w międzynarodowej biznesowej organizacji networkingowej
BNI Polska. Pracował również w branży IT, gdzie był odpowiedzialny za realizację projektów w obszarach nowoczesnego ICT. Obecnie Doradca Techniczny ds. Elektromobilności w spółce GC Energy z Rzeszowa, gdzie współtworzy Dział GC Electromobility.
Prezes Fundacji OPTEA, Członek Rady Nadzorczej iPRACUJZDALNIE.pl
Rafał Kowalczyk
Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Optea, Przewodniczący Rady Nadzorczej iPRACUJZDALNIE.pl Sp. z o. o. oraz OPTEA Sp. z o. o., prawnik.
Posiada wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u. Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko – średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy. W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi. Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie oraz studiów MBA wykorzystuje fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.
Rafał Kut – absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Colorado Heights University w Denver, USA. 19 lat swojego życia spędził w Stanach Zjednoczonych pracując dla międzynarodowych korporacji takich jak Coca-Cola, Audi i Hilton Hotels. Od ponad 3 lat zajmuje się sprzedażą Usług Medycznych w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Sprzedaży Korporacyjnej, a jego zadaniem jest propagowanie medycznej opieki abonemantowej oraz badań profilaktycznych dla pracowników lokalnych firm. Wolny czas poświęca pracy w Fundacji Medyk dla Zdrowia gdzie zajmuje się promocją jej działań. Po wybuchu wojny w Ukrainie pomagał w organizacji największego w regonie interwencyjnego punktu noclegowego dla uchodźców, który zapewniał kompleksową pomoc potrzebującym. Do jego zadań należała również obsługa prasowa dziennikarzy z krajowych i zagranicznych mediów. Dzięki jego wywiadom udzielonym dla takich stacji jak NBC News, BBC News, Al Jazeera, RAI czy Ouest France, cały świat mógł dowiedzieć się o działaniach pomocowych udzielanych osobom uciekającym przed przemocą wojny.
Tomasz Bek – specjalizuje się w obszarze postępowań podatkowych, planowania podatkowego, rynków kapitałowych i spraw międzynarodowych.
Z AXELO Prawo i Podatki związany jest od powstania firmy. Wcześniej zdobywał doświadczenie w kancelariach o profilu procesowym oraz biznesowym gdzie był odpowiedzialny za doradztwo oraz reprezentowanie klientów w negocjacji międzynarodowych projektów handlowych. Członek i koordynator zespołów przeprowadzających badania prawne (due diligence) oraz procesy z zakresu fuzji i przejęć.
Jest autorem publikacji z zakresu prawa podatkowego, handlowego oraz prawa rynku kapitałowego.
Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, a także Studia Podyplomowe na kierunku Prawo i ekonomia rynku kapitałowego prowadzone w Szkole Głównej Handlowej. Zawód radcy prawnego wykonuje od 2016 r.
Tomasz Ciąpała to przedsiębiorca oraz inwestor. Absolwent INSEAD, Grenoble Graduate School of Business, WSB-NLU oraz Fort LeBoeuf High School. Założyciel i Prezes Zarządu spółki Lancerto S.A. Członek YPO Poland, Family Business Network Poland, współtwórca i członek zarządu Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Członek wielu Rad Nadzorczych. Inwestor w kilkunastu spółkach, m.in. Mazop Group S.A., Photo AID S.A., MTM Europe, 3 R Games, Unamo, Premium Fashion.
Od 2014 roku współtworzył spółkę Pb 8, która powstała do realizacji projektu: Wprowadzenie na rynek Bliskiego Wschodu i Afryki akumulatorów polskiej marki: Autopart z Mielca.
Posiada wieloletnie doświadczenie w firmach i zajmował stanowiska w Zarządzie spółek z branży handlu chemią gospodarczą i kosmetykami, w latach 2006-2015 zajmował się inwestycjami deweloperskimi komercyjnymi i mieszkalnymi, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu i inwestycji.
Spółka Pb 8 w której jest V-ce Prezesem specjalizuje się również w tworzeniu i budowaniu marek własnych.
Posiada doświadczenie na bardzo trudnych rynkach exportowych: Algeria, Liban, Oman, Katar, Kuwejt, Egipt, Tanzania, RPA, Kenia, Arabia Saudyjska, Senegal, UAE, Peru, Gruzja.
Import towarów z: Uzbekistanu, Ukrainy, RPA.
Księga Przysłów 21: „Zamiary pracowitego prowadzą do zysku, a wszystkich spieszących się – do straty”
Paweł Zając
Absolwent Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Szkoły Głównej Handlowej
w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Posiada certyfikat Ministra Skarbu Państwa na pełnienie funkcji członka w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Od 1994 roku realizuje swoje życiowe pasje, prowadząc firmę Centrum Promocji Biznesu, wspierając podkarpackie przedsiębiorstwa poprzez programy gospodarcze dla firm. Autor Konkursu Podkarpacka Nagroda Gospodarcza, Smaczne bo Podkarpackie, pomysłodawca Programu Przyjazna Polska, Administrator Programu Przedsiębiorstwo Fair Play oraz Kurator Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa.
Nadzorował i wdrażał ponad 20 projektów współfinansowanych ze środków UE,
w wyniku których przeszkolono ponad 5000 osób, zaktywizowano prawie 1000 osób bezrobotnych oraz wdrożono systemy zarządzania jakością ISO w ponad 100 przedsiębiorstwach i 25 jednostkach samorządu terytorialnego.
Prywatnie pasjonat amerykańskiej motoryzacji i wybitny filatelista.
W 2019 roku nagrodzony za swoją działalność Medalem Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Kamil Szymański
Prezes oraz współzałożyciel Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii
Prezes Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego
Kamil Szymański jest managerem z międzynarodowym doświadczeniem. Obecnie pełni funkcję Prezesa G2A Arena – Centrum Wystawienniczo – Kongresowego Województwa Podkarpackiego oraz Prezesa Kongresu 60 Milionów – Globalnego Zjazdu Polonii. Wcześniej zajmował stanowisko prokurenta i dyrektora ds. rozwoju biznesu w Arena Gdańsk Operator Sp. z o.o., zarządzającej Stadionem Energa w Gdańsku. Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Stypendysta programu rządu duńskiego Cirius. Odbył staże m.in. na Wydziale Prawa Publicznego Konstytucyjnego i Administracyjnego Uniwersytetu w Innsbrucku oraz w Trybunale Konstytucyjnym. Jako wiceprezes ELSA Poland – Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa oraz ELSA International – European Law Students’ Association w Brukseli, koordynował realizację licznych projektów w ponad 40 krajach. Był również odpowiedzialny za kontakty instytucjonalne z Radą Europy, UNESCO, UN ECOSOC, UNICTAL, WIPO, INTA, HRC.
Kamil Szymański
Presidenta and Co-founder 60 Million Congress – Global Polonia Summit
President Exhibition and Congress Hall of the Subcarpathian Region
Kamil Szymanski is a manager with international experience. Currently the CEO of the Exhibition and Congress Hall of the Subcarpathian Region and CEO of the 60 Million Congress – Global Polonia Summit. He previously held the position of proxy and director of business development at Arena Gdansk Operator Sp. Z o.o. – a company that administers the Energa Stadium in Gdansk. He graduated with a law degree from the Universtiy of Gdansk, a member and active member of ELSA, recipient of a scholarship from the Cirius programme of the Danish government. He had traineeships at the Innsbruck University and the Constitutional Tribunal in Poland. He was the Vice-president of ELSA Poland and ELSA International on behalf of which he coordinated projects in more than 40 countries. He was also responsible for institutional contacts with the Council of Europe, UNESCO, UN ECOSOC, UNICTAL, WIPO, INTA, HRC. In recent years member of the supervisory board, lawyer, IRO, manager at knowledge providers, MM Conferences S.A.
Jacek Kubrak, Prezes Podkarpackiego Centrum Innowacji Sp. z o.o.
Twórca innowacyjnych projektów inwestycyjnych oraz rozwiązań technologicznych. Współpracował z firmami inwestycyjnymi Private Equity oraz Venture Capital tworząc struktury finansowe transakcji przejęć oraz realizując interdyscyplinarne projekty doradczo-menedżerskie koncentrujące się na zwiększaniu wartości rynkowej przedsiębiorstw w oparciu o zmiany podejścia do innowacji oraz wdrożenia nowych technologii. Wspólnie z partnerami zbudował pierwszą polską prywatną firmę w branży kosmicznej Creotech Instruments S.A. Pozyskał dla niej inwestora strategicznego, jakim jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., przeprowadzając tym samym pierwszą inwestycję bezpośrednią Skarbu Państwa w podmiot prywatny po 1947 roku. Kluczowe przedsięwzięcia gospodarcze, jakie dotychczas zrealizował (nie licząc Creotech Instruments) to: Scan Computer Data Sp. z o.o., System 3000 S.A., SterProjekt S.A. oraz Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Contango S.A. Ukończył Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych o specjalności Wibroakustyka Maszyn i Urządzeń oraz podyplomowe studia ekonomiczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest absolwentem programów menedżerskich IESE Business School, Harvard Business School oraz INSEAD Business School.
Rafał Kowalczyk – współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej OPTEA Sp. z o. o.
Posiad wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u.
Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko -, średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań w celu zwiększenia przychodów.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy.
W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi.
Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie, świetnie wykorzystuję fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.
Stanisław Mazur
lekarz medycyny, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, stypendysta naukowy w Hamburgu oraz Filadelfii, autor kilku publikacji naukowych. Pionier inicjatyw prozdrowotnych. Inicjator działań
społecznych, poświęconych edukacji prozdrowotnej oraz profilaktyce zdrowia. Prekursor prywatnej służby zdrowia w Rzeszowie. Od ponad 32 lat wraz z rodziną prowadzi firmę Centrum Medyczne Medyk – pierwszy prywatny podmiot leczniczy na terenie miasta Rzeszowa, jedną z najszybciej rozwijających się sieci placówek medycznych w województwie podkarpackim. Obecnie Centrum Medyczne Medyk świadczy usługi medyczne dla ponad pół miliona pacjentów, 8000 firm oraz łącznie daje pracę ponad 900 osobom. W ciągu kilkudziesięciu lat zorganizował tysiące spotkań
edukacyjnych i akcji prozdrowotnych. „Zasłużony dla Miasta Rzeszowa”, laureat wielu nagród
w tym nagrody Rzecznika Praw Pacjenta „Złoty Lider” w konkursie Ochrony Zdrowia 2019.
Janusz Fic Prezes Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej –Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Zarządzanie i Marketing (1994) oraz Executive Master of Business Administration Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk (2015).
Pełni funkcję Prezesa Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej – Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (od 2004).
Posiada wieloletnie doświadczenie w branży komunalnej, z którą związany jest od 1999 r. W 2009 r. uzyskał certyfikat Ministerstwa Środowiska na pełnienie funkcji Pełnomocnika ds. Realizacji Projektu (Measure Autorising Officer – MAO). Posiada certyfikat Ministra Skarbu Państwa na pełnienie funkcji członka w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
Aktualnie pełni funkcje:
Prelegent licznych konferencji z branży komunalnej.
Kontakt: janusz.fic@mpgk.krosno.pl
Michał Kozak
Prezes Zarządu Hotelu Arłamów S.A.
Od początku swojej historii zawodowej związany z branżą hotelarską, rozpoczynając jako recepcjonista i przechodząc przez kolejne szczeble zawodowe w hotelu. W branży MICE od 22 lat.
W chwili obecnej odpowiada za zarządzanie i rozwój jednego z najlepszych i najbardziej prestiżowych polskich hoteli jakim jest Hotel Arłamów S.A. To niezwykle wszechstronny, kompleksowy obiekt w górach, o charakterze wypoczynkowo-konferencyjno-sportowym, o nieprawdopodobnej i wyjątkowej na skalę europejską – infrastrukturze. Hotel ARŁAMÓW **** posiada 254 pokoi i 3500 metrów powierzchni konferencyjnej, 240 hektarów terenu, strefę SPA & Wellness, dwie hale sportowe, dwa pełnowymiarowe boiska do piłki nożnej czy własne lotnisko.
Wcześniej jako Dyrektor Generalny, Kozak z sukcesami zarządzał przez 15 lat z ponad 135 osobowym zespołem w jednym z największych przyhotelowych centrów konferencyjnych w Polsce – MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel **** w Ożarowie Mazowieckim. Odpowiedzialny był również za zarządzanie i rozwój wiodącej firmy cateringowej Mazurkas Catering 360°, specjalizującej się w obsłudze cateringowej największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń na terenie całej Polski takich jak: Szczyt NATO na PGE Narodowym, z udziałem najważniejszych osobistości ze świata polityki (Obama, Merkel, Cameron), 41 sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO, odbywającej się na Wawelu w Krakowie, Verva Street Racing w Warszawie, Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach.
Osobowość Roku MICE POLAND 2012 w kategorii „manager obiektu”, zdobywca głównej nagrody w pierwszej edycji MP Power Awards w kategorii „dostawca: catering”. W 2019 roku odebrał MP Power Awards w kategorii „dostawca: venue”, a w 2020 MP Power Awards w kategorii „innowator”
Wykładowca na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego Studium „Event Management”.
Poza pracą miłośnik piłki nożnej zaangażowany w jej społeczny rozwój – jako Vice Prezes Miejskiego Klubu Sportowego Znicz Pruszków współtworzył jedną z największych w Polsce Akademii Piłkarskich. Obecnie zaangażowany w rozówj MKS Arłamów Ustrzyki Dolne.
Agnieszka Drozd
od 12 lat jest właścicielką i Prezesem Zarządu firmy transportowej BAMA Logistics.
W branży transportowej działa od 20 lat, dynamicznie rozwijając firmę, która już siedmiokrotnie trafiła do grona Gazeli Biznesu.
Agnieszka dwukrotnie znalazła się w rankingu ,,100 kobiet biznesu” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu.
Osiągnięcia, które uplasowały ją w tym rankingu to nie tylko rosnące z roku na rok wyniki firmy, ale też jej działalność CSR.
Potrzeba niesienia pomocy zaowocowała założeniem Fundacji Gorąca Cegła na początku 2021 roku.
Celem Fundacji jest pomoc w rozwoju i zapewnienie opieki medycznej dzieciom i młodzieży.
Podkarpackie Centrum Szkoleniowe – szyjemy szkolenia na miarę!
Podkarpackie Centrum Szkoleniowe powstało w 2017 roku jako efekt naszych pasji i zainteresowań. Jesteśmy młodą i dynamicznie rozwijającą się firmą, której wartości to przede wszystkim rzetelna i profesjonalna edukacja osób dorosłych. Dążymy do pełnej satysfakcji naszych klientów oraz partnerów.
Magdalena Popek
Psycholog biznesu, trener, szkoli w Podkarpackim Centrum Szkoleniowym, w trakcie doktoratu z zakresu komunikacji społecznej i nauki o mediach.
Uczy i szkoli z zakresu psychologii zarządzania i komunikacji. Szkoli przedsiębiorców, kadrę zarządzającą, zespoły pracownicze i klientów indywidualnych poprzez personalizowane szkolenia grupowe oraz 1:1.
Absolwentka psychologii stosowanej UJ oraz Szkoły Trenerów Wszechnicy Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W sali szkoleniowej spędziła jako trener indywidualny ponad 2500 godzin.
Porusza tematy takie jak: kompetencje liderskie, asertywna komunikacja, inteligencja emocjonalna w biznesie, psychologia zarządzania zespołami, planowanie, motywowanie zespołów, budowanie pewności siebie i radzenie sobie ze stresem. Interesuje się wypalaniem zawodowym pracowników, budowaniem strategii zapobiegania i radzenia sobie, jego profilaktyką oraz tematem przerdzewienia zawodowego młodych pracowników.