Rafał Kowalczyk

Rafał Kowalczyk 

Założyciel i Prezes Zarządu Fundacji Optea, Przewodniczący Rady Nadzorczej iPRACUJZDALNIE.pl Sp. z o. o. oraz OPTEA Sp. z o. o., prawnik.

Posiada wieloletnie doświadczenie w dużych firmach na stanowiskach dyrektorskich, w których był odpowiedzialny za działy sprzedaży, finansowe, marketingu, inwestycji i HR-u. Posiada umiejętność wdrażania i kontrolowania planów krótko – średnio – i długoterminowych, zarządzania dużymi zespołami ludzkimi i strategicznego zarządzania kapitałem ludzkim.
Główne osiągnięcia: tworzenie strategii firm i określanie misji przedsiębiorstwa, optymalizacja procesów biznesowych i ich wdrażanie, współtworzenie szkoleń i kursów dla działów HR-u przeprowadzonych przez najlepszych trenerów w Polsce, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu dla firm, wdrażanie nowych rozwiązań.
Autor wielu publikacji oraz panelista licznych konferencji na temat zatrudniania i rekrutacji osób niepełnosprawnych z otwartego rynku pracy. W swojej pracy jest ukierunkowany na budowanie dobrych relacji z ludźmi. Jako Absolwent Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie oraz studiów MBA wykorzystuje fachową wiedzę w budowaniu profesjonalnych relacji biznesowych.